İslami Sohbet yapmak istediğiniz her an sizinle aynı düşüncelere ve dini bilgilere sahip birilerini bulabiliyor musunuz? Her zaman külliye, mescit yada farklı binalarda samimi olabileceğiniz kişiler karşınıza çıkmayabilir. Peki internet bağlantılı her yerden dini sohbet yapmanız için güzel bir ortam oluşturduğumuzu söylersek? Bildiğiniz gibi klavyenizi kullanarak sizinle Allah yolunda sohbet edebilecek, dini bilgilerinizi kontrol ve ahirete bakış açınızda yeni ufuklar belirleyebileceğiniz çok sayıda sebep var.

Bizim de aracılığımız ile kendinize bir rumuz belirleyin ve bugüne ve yarına dair fikirlerinizi bu platformda yansıtın. Bu kanalda soruları olanlara yardımcı olun ve Allah yolunda bugün önemli işler yapın. Ne dersiniz? Kulağa hoş geliyor mu? Dini sohbet geçmişte daha değerli ve çok sayıda Allah dostları ile birlikte yapıldığı için daha keyifliydi. Halen bu tür girişimler devam etmekle birlikte, teknoloji, bilgisayar ve internet bağlantısının yaygınlaşması ile birlikte artık evinizden hiç tanımadığınız fakat dini sohbet kanallarında yer alan kişilerde rahatça kahvenizi yudumlayarak yazışma imkanına sahipsiniz.

islamisohbet.com.tr

Namaz, Oruç, Zekat, Hac, imanlı olarak son nefesi verebilmek, İslam ve dini sohbet yolunda önemli adımlar, bilmediğiniz yeni bilgilere ulaşmak, bugün için ahiret hayatınızda katkısı olabilecek kişilerle tanışmak, onlara yardımcı olmak ve seviyeli bir sohbet ortamı içerisinde saatlerin akıp gitmesi, eminiz ki çok değerlidir. Bu anlayış içerisinde olan kişilerle tanışmak için sitemize gelmenizi öneriyoruz. Dini sohbet İslam yolunda dosdoğru ilerlemek son derece önemlidir.

Bunun için sadece Müslüman olmak yeterli değil. Allah’ın verdiği emir ve yasaklara uymak, Allah yolunda ilerleyen kişilerle tanışmak, bilmediğiniz yeni fıkıh bilgilerini doğru kaynaklardan öğrenmek de bu alana dahil değil midir? Hak dinin İslam olduğunu ve bu itikatta devam etmemiz gerektiğini biliyoruz, peki kendimizi ne kadar Müslüman görüyoruz. Bize yöneltilen sorulara ne derece doğru cevap verebiliriz?

Dini sohbet sitemizde, kendinize bir rumuz belirleyerek, sizinle aynı yada farklı görüşlerde olan kişiler ile yazışma yolu ile sohbet edebilir ve kendiniz için gün içerisinde güzel vakit geçirmenizi sağlayabilirsiniz. Eminiz ki güzel vakit geçireceksiniz ve herhangi bir sorun oluşmaması için sitemizi daha stabil seviyeye getirdik. Denemek ister misiniz?

Dini sohbet odaları için yeteri kadar vakit bulabiliyor musunuz? İş ve aile hayatı, akraba ziyaretleri, faturalar, günlük koşuşturma derken 24 saat bazen su gibi akıp gidiyor, 1 sene ne çabuk geçti şeklinde düşünceler sizlere de geliyor mu? Hayatın oldukça kısa ve hızlı aktığını bildiğimiz halde ahiret hayatımız için dini sohbet yapmaktan bizi ne alıkoyuyor ki?

Sizler için harika bir sohbet sitesi oluşturduk. Ana konsept tabi ki dini sohbet üzerine ve burada tanışmak isteyeceğiniz çok sayıda insan var. Bazı konularda yeteri kadar bilgisi olmayan ve sorularını yöneltenden, başına gelen ilginç olayları kendi bakış açısı ile sizlere yansıtmak isteyen ve daha fazla konu ve konuklar ile doğru bilgiye ulaşmanız için sizlere sitemizi öneriyoruz.

Mümin kardeşleriniz ile dini sohbet kanallarında buluşarak, rahatlık ve sorunsuz şekilde onlarla klavyenizden düşüncelerinizi yansıtarak konuşmak ister misiniz? İslam üzerine son yaşanan hadiselerden, nasıl daha iyi Müslüman olunacağı konularına ve daha fazlası hakkında din kardeşleriniz ile bu platformda buluşmak ister misiniz?

Kapsamlı bir şekilde İslami bilgilerinizi kontrol edebilir, belli konu başlıkları içerisinde yada kendinizde sorular yönelterek, İslam adına güzel işler yapabilirsiniz. Şefkatli, yumuşak başlı ve küfür etmeyecek kadar bilinçli olan kişiler ile sohbet etmenin keyfi bir başkadır. Bu yolda ilerleyerek gün içerisinde ufak da olsa vakit bularak, İslam adına hayırlı işler yapmak ve bilgilerinizi de paylaşmak istiyorsanız sitemize sizleri mutlaka bekliyoruz.

Sevgili islamisohbet.com.tr kullanıcıları;

Bugun yalan söylemenın dınımızdeki yerindne konusacagız.Yalan söylemek buyuk gunahlardan biridir. Ayıpların en çirkinidir. Kalpleri karartan en buyuk felakettir.Yalan konuşmak karşıdakini kandırmaktır kandırdığınızda kul hakkına girmiş oluyorsunuz ki Mevla karşıma hangi gunahla gelirseniz gelin ama kul hakkıyla gelmeyin diye buyurmuştur. Peygamber efendimiz, yalan söyleyenin ağzının bir taraftan kulağına kadar demir çengelle yırtılacağını, diğer tarafa geçildiğinde, önceki yırtılan tarafın iyi olacağını, sonra iyi olan tarafın tekrar yırtılarak bu şekilde Kıyamete kadar, kabrinde azabın devam edeceğini bildirmiştir. yalan söylemek ile ilgili bir kaç hadisi sizlerle paylaşmak istiyorum..

(Yalan, nifak kapılarından biridir.) [İbni Adiy]

(Mümin, her hataya düşebilir, ama hainlik yapamaz ve yalan söyleyemez.) [Bezzar]

(Doğru olun, doğruluk iyiliğe, iyilik ise, Cennete çeker. Yalandan sakının, yalan fücura, fücur ise Cehenneme götürür.) [Buhari]

(Sözle çıkarılan fitne, kılıçla çıkarılan fitne gibidir. Yalan söylemek, iftira etmek ile çıkarılan fitne, kılıçla çıkarılan fitneden de kötüdür.) [İbni Mace]

(Pazarcıların çoğu facirdir! Çok yemin ederek günaha girerler ve yalan söyleyerek alışveriş yaparlar.) [Hakim]

(Aldatan Cehennemdedir.) [Taberani]